„Woody Allen jest niemal tak błyskotliwy, jak moje zdanie o nim”

Oznajmił Pete Smith autor tanich powieści, którego prawdziwe nazwisko niegdyś brzmiało Woody Allen, od 51 lat utrzymujący, że ktoś mu to nazwisko ukradł i on nawet wie kto.

Pete Smith.

"To ten piekarz z 37 ulicy zakradł się kiedyś nocą do mojego domu i zwinął mi nazwisko, zanim się obudziłem. Nazywał się Woody Allen, więc nie mam pojęcia, na diabła było mu potrzebne moje nazwisko, skoro miał takie same. Wyparł się potem wszystkiego, twierdząc, że od niedawna już tak się nie nazywa i to nie on dopuścił się kradzieży, tylko jakiś gość z Brooklynu o pseudonimie Woody Allen. Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że taki sam pseudonim nosi Woody Allen", mówił Smith.

Zagadnięty w tej sprawie Woody Allen powiedział, że nie zamierza tego tłumaczyć, podobnie jak książek, których nigdy nie zamierzał napisać i w rezultacie wyszły spod pióra tłumacza jego tekstów. (Nie napisane utwory Allena nigdy nie zostały przetłumaczone na żaden z języków z wyjątkiem kilku fragmentów przełożonych na pismo węzełkowe, jakie znaleziono pod jego łóżkiem.) Chętnie wyjaśnił natomiast, że nie nazywa się Allen, tylko Pete Smith i od dzieciństwa jest piekarzem.

 
 
   

Prezydent Egiptu
o koalicji antymumijnej
 
„Woody Allen jest niemal tak błyskotliwy, jak moje zdanie o nim
 


 

 

 
redakcja kontakt © Copyright Nowy Pompon. All rights reserved.