Jak zamieniać diamenty w złoto

Opracowywanie technologii zamiany diamentów w złoto wchodzi w swój finalny etap. Grupa amerykańskich naukowców, która od kilku lat pracuje nad realizacją pomysłu, jest już bliska osiągnięcia sukcesu.

Dwudziestoośmiokaratowy diament (Top Wesselton, VVSI), krótko przed zamianą na 1/4 g złotego kruszcu.

„Szczegółów ujawnić oczywiście nie mogę. Powiem tylko tyle, że aby zakończyć badania, potrzebujemy jeszcze około 500 milionów dolarów”, stwierdził prof. August Goldblum, pomysłodawca projektu. „Prezydent obiecał, że wydrze je kongresowi, nawet jeśli miałoby się to odbyć kosztem ograniczenia funduszy przeznaczonych na dokończenie planu przepompowania Atlantyku do Adriatyku”.

Według raportu przedstawionego senackiej komisji do spraw nauki na obecnym etapie badań z powodzeniem udaje się zamienić diamenty w kukurydzę, piwo i syrop klonowy. Biorąc pod uwagę barwę uzyskanych substancji, wskazuje to na właściwy kierunek badań.

Na podstawie szacunkowych danych, można przyjąć, że proces finałowy powinien dać efekt całkowitej zamiany diamentów w złoto w stosunku 30:1. Czyli z trzydziestu kilogramów wysokiej jakości diamentów otrzyma się kilogram złota dobrej próby.

„To mogę gwarantować”, mówił prof. Goldblum. „Jeżeli wszystko przebiegnie pomyślnie, dodatkowo, jako produkt uboczny, powinniśmy otrzymać nawet do dwóch kilogramów miodu”.

Ze względu na to, że Federalny Bank Centralny, w którym zgromadzone są amerykańskie rezerwy złota, nie będzie już miał gdzie pomieścić kolejnych dostaw, prezydent obiecał poprzeć projekt przerabiania tego kruszcu na znaczki pocztowe.

 


 

 
   

Pałac Branickich nie istniał przez 4 tys. lat
 
Gaz łzawiący wywołuje orgazm u arystokratki
Sprzeczka w budce telefonicznej pochłonęła już osiemset ofiar
Jak zamieniać diamenty w złoto


 

 

 
redakcja kontakt © Copyright Nowy Pompon. All rights reserved.