Niemcy chcą ogłosić wrzesień miesiącem niepamięci o II Wojnie Światowej

W związku ze zbliżającą się 79. rocznicą wybuchu II Wojny Światowej niemieckie środowiska związane z berlińskim klubem polityki realnej Alles Schnell Vergessen podjęły uchwałę, by wrzesień ogłosić miesiącem niepamięci o II Wojnie Światowej, a październik miesiącem niepamięci o wrześniu.

"Nasz klub działa bardzo prężnie", powiedział jego honorowy prezes, Zygfryd de Löwe. "Od czasu poprzedniego walnego zjazdu naszej organizacji zapomnieliśmy bardzo dużo, włącznie z tym, kiedy on się odbył. Mamy też oczywiście świadomość, jak wiele trzeba jeszcze zapomnieć i jeżeli tylko przypomnimy sobie to, o czym nie chcemy pamiętać, natychmiast puścimy to w niepamięć", zakończył de Löwe.

Program wrześniowych obchodów Niepamięci o II Wojnie Światowej jest nadzwyczaj ubogi i nie przewiduje żadnych spotkań, wystaw, koncertów, a szczególnie sesji naukowych, z wyjątkiem nocnych capstrzyków, wspólnych noclegów i ogólnego zawracania głowy.

Na koniec wszyscy Niemcy, trzymając w rękach zapalone pochodnie i formując zwarty szyk, mają utworzyć gigantyczny napis VERFLUCHTE GEDÄCHTNIS.


 

 
   

Austriaccy archeologowie odkopali stanowisko archeologiczne
 
Niemcy chcą ogłosić wrzesień miesiącem niepamięci o II Wojnie Światowej
Wnuk Gagarina kończy osiem lat
Władysław Łokietek pierwszym polskim speleologiem?


 

 

 
redakcja kontakt © Copyright Nowy Pompon. All rights reserved.