Kącik numizmatyczny
Skarb

We wsi Bilony, pod Mennicą, miejscowi chłopi dokonali niebywałego odkrycia. Na polu jednego z gospodarstw natrafiono na zawiniątko z monetami. Natychmiast powiadomiono pracowników Muzeum Ziemi, którzy zajęli się bezcennym skarbem. Wiek znaleziska ocenia się na około 6 miesięcy, choć niektórzy badacze uważają, że może być o 2 miesiące młodszy. Zatem przypuszczalnie pochodzi ono z połowy 2010 roku i nie ulega wątpliwości, że żadne muzeum na świecie nie posiada w swoich zbiorach tak świeżej kolekcji.

25 zł i 78 gr, jakie pozyskało muzeum.

Monety mają charakterystyczny kształt okrągły. Ilość numizmatów wielokrotnie przewyższa wszystkie eksponaty, którymi dotąd szczyciło się muzeum. Z całą pewnością jest to największy zbiór tego typu monet w tej części Europy.

O fantastycznym rozmiarze znaleziska świadczyć może fakt, iż znalazł się już „właściciel” skarbu. Niejaki Szymon Grabiarek twierdzi, że to on dwukrotnie zakopał w ziemi ten bezcenny zbiór. Pierwszy raz z początkiem lipca, a potem we wrześniu dorzucił jeszcze garść monet. Pracownicy muzeum z wyrozumiałym uśmiechem mówią o zabawnym zacietrzewieniu Grabiarka w domaganiu się zwrotu pieniędzy.

 

 

 
     

Fakir nie umie wbić gwoździa w deskę
Mężczyzna uczulony na leki przeciwalergiczne
Filateliście z Wałbrzycha skończyło się mydło
Silnik samolotu wbił się w skrzydło ptaka


 

 

 
redakcja kontakt © Copyright Nowy Pompon. All rights reserved.